Далмайер с второ олимпийско злато, Емилия Димитрова завърши 55-а

Германката Лаура Далмайер добави нов златен медал от Олимпийските игри в ПьонгЧанг. След като триумфира в спринта на 7,5 км, Далмайер стана шампионка и в преследването на 10 км в биатлона. Тя е първата в историята на Олимпийските игри биатлонистка, която успява да спечели преследването, след като е била първа и в спринта. Стартиралата от първа позиция германка изпусна водачеството съвсем за кратко, отстъпвайки го на Анастасия Кузмина (Словакия). Кузмина грабна сребърния медал след финален спринт с французойката Анаис Бесконд, която пък взе бронзовото отличие.

Единствената ни представителка днес – Емилия Йорданова, завърши на 55-а позиция, на 6:29.0 минути от Далмайер. Тя допусна общо 6 грешки в стрелбата днес (2-1-3-0). 28-годишната Йорданова потегли от последната 60-а позиция, като успя да изпревари 3 състезателки, тъй като две биатлонистки не стартираха.