Легендата Бьорндален с похвала и критика към Путин

7dniski.bg11.04.20161min1360

Няколко дни след като обяви, че ще продължи кариерата си до олимпиадата през 2018-а, 42-годишният Оле Ейнар Бьорндален показа, че е в отлична форма.

В шампионския турнир край сибирския град Тюмен легендарният норвежки биатлонист спечели състезанието в стрелбата, а след това в тандем с италианката Карин Оберхофер триумфира в смесената щафета. Интересното е, че двамата изпревариха тандемите Доротея Вирер/Мартен Фуркад и Тирил Екхоф/Антон Шипулин. Французинът и руснакът завършиха съответно първи и трети в генералното класиране на световната купа през изминалиня сезон.

“Смятам, че Русия има голям късмет с този президент от спортна гледна точка. Никога обаче не съм поддържал режима на Путин”, поясни смисъла на свое изказване пред норвежка медия Бьорндален.