Норвежец се опита да отмъкне държавната титла от Влади Илиев

7dniski.bg26.03.20161min780

Норвежец се пусна на държавното първенство по биатлон, което се провежда в Белмекен. Представителят на една от големите сили в този зимен спорт Ейвин Ватердал е приятел на българската националка Стефани Попова. Тя е от Троян и затова норвежецът участва в индивидуалния старт на 20 км от състава на “Аякс”.

Ватердал зае 11-о място от 17 състезатели в дисциплината с цели 11 грешки. След като стана 5-и в Европа и 10-и в света, Владимир Илиев (“Аякс”) спечели държавна титла. Той направи 6 пропуска. С 3 по-малко втори е Михаил Клечоров (“Банско”). С 5 грешки Красимир Анев (НСА) е 3-и.

Бегово най-добър стана Илиев. 2-и на 2,09 мин е Анев, а трети на 3,18 мин Клечоров.